Bývalý profesionálny kulturista a zápasník, známy ako Drax z Marvel série Strážcovia Galaxie, či ako Scott Ward z nedávneho filmu Army of The Dead, je pripravený na nové príbehy. Ako dlhoročný a verný fanúšik série Temný rytier, americký herec Dave Bautista priznal, že by sa s radosťou zapojil aj do tohto sveta superhrdinov. Je mimoriadne konkrétny – na obrazovky chce priniesť obľúbeného záporáka s menom Bane.

Mohlo by ťa zaujímať: Trailery na nové Marvel filmy a přehled premiér 4. fáze MCU

Strazcovia Galaxie Drax

V jednom z najnovších interview sa o tejto túžbe rozhovoril viac. Pri otázke koho by si vybral, keby mu boli naraz ponúknutí žoldnier Bane a podobne ikonický Marcus Fenix z Gears of War, odpovedal veľmi obšírne:

„Pravdepodobne by to bol Bane. Dúfal by som, že nebudem musieť začať s natáčaním hneď na druhý deň, ale v každom prípade by som ho prijal. Ak by som ho hral, nabral by som zas nejakú tú váhu, pravdepodobne niečo vyše 136 kilogramov, aby som sa dostal do takej fyzickej formy, ako má Bane.“

Army of the dead Scott Ward

Najlepšie na štýl Jokera

Bautista sa vyjadril, že pohrať sa trošku s obrazom zápornej postavy a ako ju vnímajú ľudia, by bolo ako splnený sen. Hoci je to výzva, podľa jeho názoru by bol na takú rolu ako stvorený.

„Myslím si, že Bane je jednoducho neobyčajný zloduch – je to sympatický  anti-hrdina. Niečo na ňom proste je. Chlapík, čo je proste drsný a nielen extrémne silný, ale aj vysoko inteligentný.“

Takisto je presvedčený, že spôsob, akým bol spracovaný oscarový snímok Joker, je tou správnou cestou pre DCEU. A ak by sa im podarilo preniesť túto atmosféru aj k Baneovi, mohol by z toho vzniknúť naozaj špeciálny film.

Prečítaj si aj: Joker 2 v přípravě! Vrátí se Joaquin Phoenix?

Bane DC

Stará láska nehrdzavie

Náklonnosť amerického herca k Baneovi z komiksového DC nie je žiadnou novinkou. Jeho opakované úsilie a otvorenosť tejto možnosti boli už aj v minulosti po dlhý čas podkladom pre mnohé teórie a nádeje fanúšikov o oživení populárnej postavy, zatiaľ však bez výsledku.

Dave dokonca pred dvoma rokmi sám oslovil producentov so svojím želaním:

„Chcel by som Banea hrať tak veľmi, až som raz zašiel do Warner Bros. Vošiel som priamo do dverí a povedal som ‚Chcem hrať Banea.‘. Nežartujem. Reagovali štýlom ‚Whoa, veď Banea momentálne ani neobsadzujeme.‘, na čo som odpovedal ‚To je mi jedno, ja ho hrám.‘“

Mohlo by sa ti páčiť: Ben Affleck se možná vrátí v seriálu Batman: Arkham Knight

Bane DC komiksy

Ak sa teda režiséri rozhodnú v blízkej budúcnosti znova navštíviť Gotham city s Batmanovým úhlavným nepriateľom a pridať tak k úspechu Jokera ďalšiu snímku, je zrejme jasné, na koho sa obrátia. S tak obrovskou a aktívnou franšízou, ako je DCEU, sa možnosť pre Bautistu raz určite naskytne.