Diablo Immortal sa čoraz viac stáva živým príkladom paradoxov. Ide o jednu z najhoršie hodnotených hier vôbec, popritom však spoločnosti Blizzard zarába nádherné peniaze. Titul sa označuje ako free-to-play, no na maximálne upgradovanie postavy by si minul stotisíce dolárov.
V centre tohto všetkého je podozrivý systém mikrotransakcií a loot boxov, v ktorých však CEO Blizzardu Mike Ybarra nevidí žiaden problém, práve naopak – ešte ich aj obhajuje.

V nedávnom rozhovore Ybarra opisuje platby ako cestu, ktorou chceli hru urobiť čo najdostupnejšou pre masy. „Keď sme rozmýšľali nad spoplatnením, v najvyššom bode sme si hovorili: Ako poskytneme bezplatný Diablo zážitok miliónom ľuďom tak, aby mohli doslova robiť 99,5% obsahu v hre?“
Prečítaj si aj: Diablo Immortal je najúspešnejší titul z celej série!
Na samotných mikrotransakciách, ani v ich spôsobe zapojenia, si teda nevšimol nič zlé, keďže de facto zasahujú do hrania až v neskorších štádiách, prípadne až ku koncu. „Našou filozofiou vždy bolo začať so skvelým gameplay a uistiť sa, že milióny ľudí si môžu prejsť celú kampaň bez poplatkov. Takže z tohto hľadiska mám z hry naozaj dobrý pocit.“
Koľko naozaj zarába Diablo Immortal?
Zakončil to výrokom (bez akýchkoľvek podporujúcich štatistík alebo zdrojov), že „väčšina hráčov aj tak na hru nemíňa žiadne peniaze“. Čo je vskutku zaujímavé tvrdenie, vzhľadom na to, že len za prvé dva týždne hra zarobila vyše 24 miliónov, a podľa najnovších dát zarába každý deň takmer 2 milióny (v priemere 1,6 milióna denne), pričom 11. júna boli zisky zatiaľ najvyššie a dosiahli 2,4 milióna.

Za mesiac to pre spoločnosť činí necelých 49 miliónov dolárov. Údaje pochádzajú z služby AppMagic, ktorá však zbiera informácie len z mobilných zariadení, a aj to až potom, čo si Apple a Google odrátajú svoj podiel. Ak by sme teda pridali PC používateľov, zárobok Blizzardu by sa určite vyšvihol nad 50 miliónov.
Mohlo by ťa zaujímať: Čína zakázala Diablo Immortal a ďalšie hry od Blizzardu sú v ohrození!
Niet divu, že predstavení spoločnosti sa na svoj systém mikrotransakcií nesťažujú a skôr ho ospevujú ako nástroj k dostupnosti. Hráči ich entuziazmus však, z očividných dôvodov, poväčšine nezdieľajú.