Finálna odpoveď na gambling v hrách

Vláda vo Veľkej Británií konečne prišla s verdiktom k dlho riešenej problematike gamblingu vo video-hrách. Všetko začala petícia zahŕňajúca viaceré herné mechaniky (ako otváranie alebo predaj lootboxov) a zaradila ich ako formu gamblingu, ktorá je voľne prístupná ľudom, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov. Ak už si však dovŕšil 18 rokov a chceš si zahrať poriadne hry, pozri si Synergy Casino, ktoré ti ponúka súhrn tých najlepších online kasín. Prečítaj si recenzie a zisti tak, ktoré kasíno ti sedí najviac a získaj v ňom viaceré bonusy alebo spiny úplne zdarma.

Vyššie spomínaná petícia potrebovala dosiahnuť 10 000 podpisov aby sa na ňu vláda vôbec pozrela. Daný cieľ však nebol problematický a petícia získala požadovaný počet podpisov už začiatkom minulého mesiaca. Petíciu mala na starosti komisia VCS (Video Standards Commission), ktorá mala v spolupráci s PEGI vyriešiť prístupnosť daných mechaník v hrách a ich zobrazovanie.

Komisia pre gambling však prišla s finálnym rozhodnutím, ktoré hovorí: “Zaobchádzanie s loot-boxami nie je považované za formu gamblingu, pretože predmety, ktoré jednotlivé loot-boxy obsahujú, sa nedajú priamo prostredníctvom oficiálnych stránok meniť za reálne peniaze. Všetky predmety sú zároveň obsiahnuté výhradne pre danú hru a mimo nej neexistuje možnosť ich využitia.”

Ktovie, s čím prídu starí konzervatívci v najbližšej dobe a možno bude o pár mesiacov aj nejaká petícia, ktorá bude označovať goldy v nejakom Wolrd of Warcrafte za reálnu menu. Možno Venezuela by bola šťastná za takýto krok. Kým sa tak stane, poď si radšej zagembliť do normálneho kasína.

Zdieľaj s kamarátmiShare on Facebook
Profilový obrázok používateľa: Whoopie

1 Komentár

  1. Profilový obrázok používateľa: skipi

    u cska to třeba chápuže se to bere za gembl ale třeba u overwatche to gembl být nemusi hra nás nenutí si kupovat klíče a ani bedny tam je to zdarma postupem levlu. ale jo zajímavé info
    1    0

Zanechaj odpoveď