Najmä vo first-person multiplayer strieľačkách si hráči zvyknú „honiť ego“, respektíve sa vysmievať druhým, takzvaným teabaggingom. Určite vieš o čo ide, možno to len nepoznáš pod týmto pojmom, a tak to radšej vysvetlím. Ide o drepovanie nad tvárou protihráča, ktorého si práve zabil.

Prečítaj si: 5 tipov, ako zvýšiť FPS v hrách cez lepšie nastavenia!

Na viacerých diskusných fórach či discordových serveroch (jeden máme aj my, tak sa naňho určite napoj) sa objavili debaty na túto tému. Viacerí hráči sa sťažujú, že im je teabagging nepríjemný a ide o sexuálne obťažovanie. Osobne si ale myslím, že problémovejšie je ego a toxicita hráčov, ktorú vyjadrujú týmto skutkom a nie virtuálny teabagging samotný.

Zhodujem sa s popisom, ktorý vo svojom tweete napísal Jake Lucky. Argumenty, že niekto môže prejsť k teabaggingu kvôli hrám aj v reálnom živote, sú neopodstatnené. Je to rovnaké, ako tvrdenia boomerov, že kto hrá strieľačky, je náchylný vystrieľať ľudí vo svojom okolí. Ľudia ale nie sú hlúpi, dokážu si uvedomiť rozdiel medzi hrou a realitou a výnimiek je skutočne minimum.

Mohlo by ťa zaujímať: Najlepšie open-world hry na PC, ktoré si musíš zahrať!

Ak je teabagging sexuálne napádanie, potom je aj zabitie nepriateľa v CS:GO či Valorante vraždou. Stále však nie je obtieranie gúľ o tvár mŕtveho nepriateľa žiaden šľachetný skutok hoden obraňovania. Keď si takéto správanie odpustíš, napomôžeš k zníženiu toxicity v hernej komunite.