Mark Millar, autor komiksov, ktorý pracoval na Občianskej vojne aj Fantastic Four, naznačil, že štúdiá MCU majú v prípravách zaujímavý zombie film. Adaptácia Marvel Zombies sa už dočkala premiéry v piatej epizóde kreslenej série What if…?, ktorá bola na rade po Lokim, no podľa nových informácií sa zrejme pomaly chystá aj hraná verzia týchto monštier.

Mohlo by ťa zaujímať: 2. série WandaVision se bohužel nedočkáme, tvrdí Elizabeth Olsen

Marvel zombies

Millar sa nedávno vo svojom newslettery rozhovoril o možnosti filmového prevedenia. „Ak sa moje zdroje nemýlia, live-action Marvel Zombie je niekde ďalej v poradí. Ale nepočuli ste to odo mňa.“ 

Mohlo by sa ti páčiť: Kto sú Celestiáli z Marvelu a akú majú moc?

Marvel Zombies je pôvodne päťdielna komiksová séria od Roberta Kirkmana, situovaná v alternatívnom vesmíre, kde sa na Zem-2149 dostal vírus z inej dimenzie. Táto infekcia s výstižným názvom Hlad sa rýchlo šírila a zachrániť sa pred ňou nedokázali ani Avengeri či X-Meni. Celý svet sa zmenil na hladných, mäsožravých zombíkov.

Po spomenutej epizóde What if… Zombies?!, kde sa dej ubral troška iným smerom s jemnejším prístupom, záujem o tento kúsok značne vzrástol.

what if zombies

Risk je zisk

Aj napriek istote, ktorou Millar oplýva, konkrétnych údajov je málo. Zostáva otázne, kedy sa na tento projekt Marvel Cinematic Universe podujme, a v akej forme. Marvel Zombies predsa len nie je tradičný „family friendly“ superhdinovský príbeh, na aký je väčšina divákov zvyknutá. Naopak, je to hrozné, strašidelné, temné, niekedy aj odporné  – prosto také, aké zvyčajne tieto tematiky bývajú.

Prečítaj si aj: Rozbor traileru Spider-Man: No Way Home! Co vše jsme objevili?

Marvel what if Zombies

Ale s príchodom filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022), ktorý má mať nádych hororu, to už azda ani nie je také nepredstaviteľné. Marvel stále posúva hranice na všetkých frontoch, a myšlienka, že zapoja aj skutočných živých-mŕtvych (nie len animovaných), nepatrí medzi nemožné. Úspešný Spider-man to síce asi nebude, ale mnohí z nás by si predsa prišli na svoje.