Málokoho minulo ohlásenie druhého dielu známej FPS strieľačky Overwatch. Kvôli ohlásenému pokračovaniu však všetci fanúšikovia zažívajú ťažké chvíle. Už niekoľko mesiacov sme sa nedočkali novej postavy ani mapy (kvôli prácam na druhom diele). V Blizzarde zrejme vedeli, že niečo podobné nastane, a preto venovali komunite workshop. Je to editor, vďaka ktorému sa dajú tvoriť rôzne minihry a podobne. Drží pri hre ešte pár posledných ľudí, ktorý mu za to venujú čas a námahu. Čo v ňom vytvorili tentokrát?

Mohlo by ťa zaujímať: Streameri zorganizovali Twitch protest proti DMCA!

Ako to funguje?

Hráč s prezývkou Seita si dosť veril a vytvoril 1v1 mód, kde si môžeš okrem postavy (ktorých je len 9) vybrať aj schopnosti. Tých je 30, delia sa na primárne, sekundárne a ultimátne. Bonusom je tu výber druhého typu streľby. Celé to znie jednoducho, ale nenechaj sa oklamať. Seita sa musel vynájsť, lebo akékoľvek prehadzovanie schopností sem a tam vôbec nie je možné. Tento mód má preto problém s odozvou a schopnosti sa tu nedajú používať tak rýchlo ako v klasickej hre. Vždy, keď niektorú použiješ, akoby si vytvoril bota, ktorý za teba túto schopnosť použije a potom zmizne. Často sa tu teda vyskytujú aj nezhody v textúrach, čo však na hrateľnosti aj tak veľmi neuberie.

overwatch replay screenshot from workshop

Neviem s istotou povedať, ako to celé funguje. Podobný mód sme tu doposiaľ nevideli. Stretli sme sa už s rôznymi absurdnosťami a výmyslami, preto hneď prvá vec, ktorú som skúsil, je pohrať sa v nastaveniach. Dúfal som, že budem do hry môcť pridať botov, aby som nemusel hrať sám alebo 1 proti 1. Tu som však neskôr narazil na problém. Hoci tak, ako mnohí iní hrám radšej v skupine. Zistil som, že tu to nie je možné.

character choosing map Ilios

Manuálnym pridaním botov (alebo pripojením ďalšieho hráča) sa naruší už funkčný systém. Hrať sa síce dalo, ale úplne som prišiel o možnosť výberu prvej schopnosti. Je to spôsobené tým, že každý nehrá len za jednu postavu, ale rovno za 5 alebo 6 (podľa výberu ultimátnej schopnosti). Pokiaľ však nebudeš meniť nastavenia, rozhodne neoľutuješ. Väčšina schopností sa zaobišla bez bugov a glitchov. Niektoré z nich boli aj prerobené aby lepšie sedeli do hry.

Mohlo by ťa zaujímať: Zavádzajúce reklamy na mobilné hry končia!

overwatch workshop screenshot from map ilios
Oplatí sa ti to?

Workshop mód 1v1 Battle Arena možno nie je najlepšia vec, čo komunitu kedy stretla, ale zaslúži si pozornosť. Ponúka hráčovi nový a unikátny zážitok tým, že ho nechá nakombinovať si to svoje. Aj keď tu nie sú dostupné všetky postavy a ani schopnosti, verím, že v budúcnosti by sme sa ich dočkať mohli. Na druhý diel Overwatchu si ešte chvíľu počkáme, tak prečo to neskúsiť?