Na fanúšikov známej akčnej adventúry sa v poslednej dobe valí jedna skvelá správa za druhou. Na jar sme sa dozvedeli o pripravovanej filmovej adaptácii a len pred pár dňami PlayStation naznačil verziu hry aj pre počítače. A podľa najnovších informácií sa Ghost of Tsushima dočká pokračovania s názvom Ghost of Ikishima, a to ešte do konca roka 2021.

Prečítaj si aj: The Elder Scrolls VI možná nevyjde na PlayStation!

ghost of tsushima

Samostatná expanzia?

Autorom vzrušujúcej, no nepodloženej zvesti je používateľ Twitteru Shpeshal_Nick, ktorý je takisto jedným zo zakladateľov webu a komunity hráčov XboxEra.

Podľa neho by malo ísť o samostatnú expanziu, v podobnom štýle ako Spiderman: Miles MoralesUncharted: The Lost Legacy. Vyjsť by mala byť  na PlayStation 4 aj PlayStation 5.

Hráči už špekulujú, kde by sa mohlo toto dobrodružstvo odohrávať. Favoritom je zatiaľ súostrovie Iki (japonsky Iki-no-Shima), nachádzajúce sa v úžine Tsushima v prefektúre Nagasaki. Je dosť možné, že práve ono sa stane prostredím prichádzajúceho Ghost of Ikishima.

ostrov Iki
Ostrov Iki

Na oficiálne vyjadrenie si ešte počkáme

Nick už v minulosti presne podal mnoho uniknutých noviniek týkajúcich sa XboxuPS. Naposledy sa mu podarilo trafiť zostavy PlaySation Plus predtým, ako boli oficiálne zverejnené. To ale ešte nič neručí, a preto je lepšie brať to s istou rezervou.

Mohlo by sa ti páčiť: Nové Arma 3 DLC sa odohráva v Československu!

Na druhej strane nie je dôvod niečo takéto od vývojára Sucker Punch neočakávať. Frančíza Ghost of Tsushima je naozaj úspešná a kritici ju ospevujú doteraz. Podobné extra časti hier sa takisto tešia veľkej obľube a preto by bolo premrhanou príležitosťou tento projekt neuskutočniť.

Ghost of Tsushima Jin

Keď už sme u internetových „povestiach“, hovorí sa aj o prezentácii PlayStation Experience, ktorá by snáď mala prísť v najbližších dňoch. Ak sa tak stane, určite sa niečo dozvieme aj o tomto koncepte a budeme vás informovať.