Vo fantasy hrách sme si doposiaľ vyskúšali všeličo. Byť kráľom, rytierom alebo čarodejom je bežná vec. Ale čo tak byť alchymistom? Hoci sme sa s čarovnými nápojmi stretli veľakrát, nikdy sme sa na ich tvorbe priamo nepodieľali. Ak by si si rád vyskúšal, ako môže práca alchymistu v praxi vyzerať, nemal by si si nechať ujsť Potion Craft.

Mohlo by ťa zaujímať: Najlepšie indie hry roku 2020! Podľa nás…

Nezávislé štúdio Niceplay Games, ktoré stojí za jednoduchými titulmi potionous wizard swipe, nám nedávno odhalilo trailer na svoju chystanú hru Potion Craft. Ako už meno napovedá, pôjde o simulátor alchymistu, čo v tomto prípade zahŕňa obchodovanie a aj pestovanie byliniek. Hru sme si už vyskúšali a tvorba nápojov nebude to jediné, čomu sa budeš venovať.   

potion craft store gameplay picture

Starať sa treba aj o obchod, ktorý každý deň navštevujú rôzni rytieri, čarodeji, ale aj bežní ľudia. Vždy ti opíšu svoju situáciu a ty im podľa toho namiešaš nápoj, ktorý vyhovuje ich potrebám. Riešenie problémov ľudí je v Potion Craft jedna z najzábavnejších aktivít. Zaujímavo to dopĺňa systém reputácie, ktorý ťa odmení, keď obslúžiš hrdinu a potrestá ak pomôžeš zločincovi.  

Mohlo by sa ti páčiť: Truhlica fantasy hier

potion craft gameplay picture

Dosť o obchodovaní. Hlavnou náplňou hry je totiž varenie nápojov. Jeho mechaniky sú ľahké na pochopenie a dobre sa ovládajú. Pre lepšiu orientáciu v nápojoch slúži mapa na pozadí. Zjednodušuje tvorbu nápojov z minulosti a uľahčuje aj objavovanie nových. Vo výsledku to znamená, že si nemusíš pamätať všetky recepty, a že nevaríš naslepo. Aktuálne sa dajú využívať iba rastliny, ale v budúcnosti by mali do hry pribudnúť aj soli a mnoho ďalšieho. Ak ťa hra zaujala, môžeš si jej demoverziu zahrať na Steame.