The Elder Scrolls IV: Oblivion by si zaslúžil podobný remake, aký čaká aj prvého Zaklínača. Vyzerá však, že z Bethesdy sa k tomu veľmi nemajú a kormidla sa opäť chytili móderi. Tentokrát však ide o mód Skyblivion, ktorý je na vysokej úrovni s poriadnymi ambíciami. Dostal totiž už aj svoj oficiálny trailer, ktorý vyzerá skutočne pôsobivo.

Prečítaj si: Remake prvního Zaklínače bude mít otevřený svět!

Nájdeme v ňom krásne scenérie a dizajn viacerých postáv či príšer, ktoré sú veľmi dobre známe z kultového Oblivionu. Navyše, kto by nechcel vidieť NPCčka, ktoré sú najväčším meme tejto hry, v novom kabáte? Určite sa máme na čo tešiť, no rozhodne si ešte nejaký čas počkáme. Na konci traileru sme totiž mali možnosť zazrieť aj plánovaný rok vydania, a to 2025.

Mohlo by ťa zaujímať: Remake vs remaster – aký je medzi nimi vlastne rozdiel?

Na základe viacerých skúseností si ale trúfam povedať, že to bude trvať dlhšie. Ak by si náhodou mal ambície sa do projektu zapojiť, nech sa páči. Na móde sa pracuje už od roku 2017, no silnú propagáciu mu zabezpečil práve nedávny trailer. Na oficiálnej stránke projektu nájdeš aj pravidelné aktualizácie ohľadom práce na Skyblivione.