Steam mení vzhľad uživateľského rozhrania!

Valve tento týždeň uverejnilo dlhoočakávaný nový vzhľad UI, avšak nejedná sa o úplný redizajn Steamu ako celku. Ide hlavne o knižnicu, ktorej obrázky boli vo štvrtok prvýkrát zverejnené na GDC (Game Developers Conference).

Nová knižnica by podľa vývojárov mala dať hráčom šancu vidieť, čo sa s ich hrami práve deje. Mala by byť lepšia v tom, že hráč uvidí, ktoré hry boli naposledy aktualizované alebo čo práve hrajú jeho priatelia. Taktiež by mala knižnica hier dostať viac možností zoradenia a úpravy.

Hlavné aspekty nového UI :
  • Horný modul ukazuje posledne hrané hry
  • Zoznam priateľov je integrovaný do knižnice
  • Nové podlhovasté dlaždice hier, ktorých veľkosť sa dá nastaviť
  • Ľavá časť, ktorú poznáme z aktuálneho Steamu, dostáva malý update vo vzhľade
  • Predchádzajúca sekcia správ sa mení na výber najnovších aktualizácií a eventov – nový event systém sem Valve implementuje hlavne pre vývojárov, ktorí tak môžu propagovať svoje in-game eventy

 

Najväčší update knižnice má prísť v podobe pridania tagov, ktoré Steam používal v obchode už niekoľko rokov. Vďaka nim budeš môcť vykonávať rozšírené vyhľadávania, ktoré ti pomôžu rýchlejšie prechádzať cez tvoje hry.

Knižnica nie je všetko

Stránka s podrobnosťami jednotlivých hier bola taktiež aktualizovaná. Dostala čistejšie rozloženie, ktoré sa sústreduje na najnovšie aktualizácie alebo livestreamy v hornej časti.

Hneď pod tým sa nachádza informačný kanál s aktivitami tvojich priateľov. Tento list ti samozrejme umožní vidieť, ktorý kamarát je práve aktívny v tejto hre.

Pod zoznamom priateľov nájdeš DLC-čka, achievementy, trading karty a screenshoty.

Valve ešte neuviedlo dátum redizajnu uživateľského rozhrania, ale pridanie event systému by malo byť v open bete už o pár mesiacov.

Zdieľaj s kamarátmiShare on Facebook
Profilový obrázok používateľa: SAFER

Zanechaj odpoveď