V poslednej dobe sú novinky zo streamovacej platformy Twitch jednotvárne a nesú sa v znamení banov. Správa, ktorú vám dnes prinášam, je ale o niečo pozitívnejšia a zaujímavejšia. Streamer GPHustla sa totiž rozhodol posunúť dĺžku svojho živého vysielania na totálne odlišnú úroveň. Veď kto sa môže pochváliť streamom, ktorý trvá už cez 1300 hodín a stále beží?

Začalo sa to nevinne

V jeden letný augustový deň vysielal GPHustla 24-hodinový stream a v hlave sa mu vynoril nápad vysielanie neukončiť, ale pokračovať v ňom ďalej. Jeho život sa tým stal verejnou záležitosťou a od 15. augusta je prakticky celý jeho priebeh archivovaný na Twitchi. Primárne sa na streame venuje gamingu, no ľudí so sebou berie aj na denno-denné vybavovačky.

Pri príchode na jeho stream máš tiež častokrát možnosť vidieť  spiaceho človeka v prítmí. Jeho kanál sa vďaka nezvyčajnosti stal podstatne populárnejším. Mnohí, vrátane mňa, sa chodia z času na čas pozrieť, ako sa GPHustlovi darí. Je dosť možné, že sa tam po prečítaní tohto článku zo zvedavosti zatúlaš aj ty.

GPHustla láme rekordy

Streamer sa vyjadril, že svoj stream neplánuje tak skoro ukončiť. GPHustla túžil prelomiť rekord najdlhšieho streamu Twitchu, čo sa mu už dávno podarilo. Prvenstvo držal Reecesy, ktorého vysielanie trvalo “len” 200 hodín. GPHustla však chce dosiahnuť viac, a to zapísať sa do Guinessovej knihy rekordov. Spomenul, že oficiálny pokus začne 1. januára 2021.

Mohlo by ťa zaujímať: Brazilský fotbalista Neymar streamuje na Twitchi!

Mnohí špekulujú, že súčasný stream pobeží až do 31. decembra, čo by bolo vskutku šialené. GPHustla sa v súčasnosti považuje za jediného 24/7 streamera. Je však dosť možné, že pôjde príkladom iným, a streamerov vysielajúcich 24 hodín, 7 dní v týždni bude postupne pribúdať.

Neviem ako ty, ale ja osobne si neviem predstaviť samého seba streamovať doslova neustále. GPHustlu to ale očividne baví a jeho život sa mu takto pozdáva. Na streame je aj po mnohých hodinách stále plný entuziazmu. Publikum voči dlhokánskemu streamu tiež prechováva pozitívny postoj a veríme, že to tak zostane až do konca tohto “maratónu”.